Bergsportreizen zomer 2012
Lid werft lid klein
Jotunheimen
edward bekker
Tirol Evenement sponsor 2012
Regiobanner
tukhut
Adverteren bij de NKBV

WK 2005

Op donderdag 30 juni vertrekt het Nederlands team naar het WK in Munchen, waar van 1 tot 5 juli het WK senioren plaatsvindt. Namens Nederland doen de volgende klimmers mee:

Catergorie Dames
Heren 
Lead Evelien Zijlstra  Jorg Verhoeven
  Vera Zijlstra
Timo Tak
     
Boulderen Irene Pieper  Wouter Jongeneelen 
    Jorg Verhoeven
    Ferdinand Schulte
 
Nederlands Kampioen Casper ten Sijthof en Marja Vlaming kunnen beide niet deelnemen vanwege een blessure.

Voor Vera Zijlstra wordt dit haar eerste WK senioren. Als jeugd deed ze dit jaar voor het eerst in Puurs mee met een World Cup waar ze een fantastische 13e plaats haalde.....

Ook haar zus Evelien Zijlstra is van de partij. Het WK is een officieel meetpunt. Klimmen de dames bij de beste 16, dan wordt er bij NOC*NSF een B-status aangevraagd. De klimmers kunnen dan in aanmerking komen voor een declaratieregeling van ongeveer € 100 per maand. Een A-status wordt verworven door bij de beste 8 te klimmen. In dat geval is er een uitgebreidere voorziening vanuit de olympische steunpunten en NOC*NSF, zie www.sport.nl

Bij de heren boulderen verschijnen aan de start: Wouter Jongeneelen, Ferdinand Schulte en Jorg Verhoeven. Jorg heeft zich in Nederland niet kunnen kwalificeren voor het NK. De kwalificatie viel samen met een World Cup lead. Zijn bouldercapaciteiten en inzet voor wedstrijden is echter zo groot dat hij bij dit WK de kans krijgt om te laten zien wat hij kan. Er zijn niet veel klimmers die beide disciplines beoefenen.

In de toekomst zal het steeds moeilijker worden om, wil je aan de top blijven, je niet te specialiseren in een discipline. Toch zijn er nog steeds enkele klimmers en klimsters die laten zien beide goed aan te kunnen. Zowel mentaal als fysiek.

Dat Jorg in vorm is heeft hij afgelopen weekend in Zürich laten zien door een prachtige 4e plaats te behalen. De top wordt steeds breder en de concurrentie is zwaar!

Irene Pieper is lang uit de running geweest, maar heeft zich het afgelopen jaar vooral gefocused op de mogelijke deelname aan het WK.

Veel succes allemaal op deze groots georganiseerde WK!

Startlijsten en programma te vinden op de volgende site: http://www.wm-klettern.de/template_loader.php?tplpage_id=1



Het Nederlands Team wordt tijdens dit WK gesponsord door Nihil. In München zal de gehele ploeg weer herkenbaar in Nihil kleding aantreden. http://nihilclimbing.com


Laatste wijziging 10-08-2005
Regiobanner