|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Abseilen of omlopen?
Abseilen is niet leuk. Dat klinkt misschien raar. Abseilen is immers het selling point van veel survival-bedrijven. En na een beklimming is er toch niets relaxter dan aan het touw afdalen in plaats van door steil en tricky terrein je weg naar beneden zoeken?
Op het eerste gezicht lijkt dat zo te zijn, maar toch gebeuren er relatief veel ernstige ongelukken met abseilen. Logisch gezien het feit dat als er iets mis gaat bij het abseilen het vaak ook meteen fataal is... De risico’s kun je echter wel reduceren.
Tijdens een klim zit je voortdurend vast aan meerdere punten in de rots zoals de standplaats en tussenzekeringen. Tijdens een abseilafdaling van meerdere lengtes ben je vaak los van het touw EN hangen jij en je maatje slechts aan één enkel vast punt. Een fout tijdens het vast- of
losmaken kan daarom snel fataal aflopen. Omdat abseilen meestal laat op de dag tijdens de terugtocht gebeurt, zijn de risico’s extra groot: je bent vermoeid waardoor je sneller fouten maakt.
Download hier het artikel uit de Hoogtelijn.

Laatste wijziging 21-02-2012
|
|
|