Bergsportreizen zomer 2012
Lid werft lid klein
Jotunheimen
edward bekker
Tirol Evenement sponsor 2012
Regiobanner
tukhut
Adverteren bij de NKBV

Hoe zet je een middenmarkering op je touw?

Hoe zet je in vredesnaam een goede middenmarkering op je touw? Tape laat los en kan verschuiven en is het wel veilig om een stift of verf te gebruiken?

Nog beter dan het midden van je touw markeren is om een lang genoeg touw te kopen. Vooral bij het sportklimmen is het van belang te weten dat je touw lang genoeg is voor de route die je gaat klimmen. Wat is fijner dan zorgen dat het touw altijd lang genoeg is? Koop een 70 meter lang touw, of zelfs een 80 meter lang touw, dan heb je bijna nooit meer stress of je touw lang genoeg is. Daarnaast leg je natuurlijk altijd een knoop in het vrije einde om te voorkomen dat dit door het zekerapparaat schiet bij het naar beneden laten.

De fabrikant

Veel fabrikanten bieden touwen aan die af fabriek van een middenmarkering zijn voorzien. Een andere optie zijn touwen die halverwege van patroon wisselen. Hieronder een tweetal tips om toch zelf het midden te markeren. Let trouwens altijd op dat als je een stuk van je touw snijd, de middenmarkering niet meer in het midden zit!

Stift
Touwen, gordels en bandlussen kunnen zonder problemen met Edding 3000 gemarkeerd worden. Markeringen met deze stift zorgen niet voor een verzwakking van het materiaal. Mogelijk is dit met andere stiften ook het geval, maar hier is geen onderzoek naar gedaan.

De speciale verf van Beal wordt niet aangeraden, omdat deze zo dun is dat de verf tot in de kern doordringt. Mogelijk kan dit invloed hebben op sterkte en levensduur van het touw.

Draad
Een andere mogelijkheid is om met naald en draad een (stevige) draad door het midden van je touw te steken/weven. Je beschadigd je touw hiermee niet.

Bronnen:

  • Bergundsteigen 3/2010
  •  Klettern - Alpin Lehrplan 2A, BLV 2010, auteur Chris Semmel
  • http://ulrichprinz.de
Laatste wijziging 21-02-2012
edward bekker


Sentiero Roma
Peter Mienes

Mont Blanc
Rob Geurtsen