Bergsportreizen zomer 2012
Lid werft lid klein
tukhut
Jotunheimen
Tirol Evenement sponsor 2012
Regiobanner
edward bekker
Adverteren bij de NKBV

Man verongelukt door uitglijden op sneeuwveld

Een 67-jarige Nederlandse man kwam op 4 juli in de Oostenrijkse bergen om het leven door een val op een bergpad. Tijdens het oversteken van een sneeuwveld is de man uitgegleden en onderaan op een steen terecht gekomen.

De man was samen met zijn 64-jarige broer bezig met een meerdaagse wandeling op de Tauernhöhenweg. Onderaan het sneeuwveld waar hij naar beneden gleed is de man met hoge snelheid tegen een steen aangekomen en is ter plekke overleden. Op hetzelfde sneeuwveld was een dag eerder een 59-jarige Duitser bij een vergelijkbaar ongeval zwaargewond geraakt.  

Het inroepen van de reddingsdienst was lastig omdat er op de plek van het ongeval geen bereik was met de mobiele telefoon. Dit is op veel plaatsen in de bergen het geval. Lees hier over welke andere mogelijkheden er zijn om hulp in te roepen in de bergen bij een ongeval.

Steile sneeuwvelden op wandelpaden eisen elk jaar een fors aantal slachtoffers. De NKBV heeft hier in Hoogtelijn 3/2011 in een artikel aandacht aan besteed. Lees hier meer over dergelijke ongelukken.
Laatste wijziging 13-07-2011
Regiobanner


Zillertal Oostenrijk
Bram Verhuizen

Bernina
Henk Harmsen