Bergsportreizen zomer 2012
Lid werft lid klein
tukhut
Jotunheimen
Tirol Evenement sponsor 2012
Regiobanner
edward bekker
Adverteren bij de NKBV

Vindersloon ijsmummie Ɩtzi bepaald

Negentien jaar na de ontdekking van de ijsmummie Ötzi is de beloning voor de vinders vastgesteld. Na een slepende juridische strijd is bepaald dat de Duitse vinders € 175.000 krijgen van de Italiaanse provincie Zuid-Tirol.

Helmut en Erika Simon vonden de ijsmummie (op 19 september 1991) ingevroren aan de voet van een gletsjer bij het Ötztal, aan de Italiaanse zijde van de grens tussen Oostenrijk en Italië. Wetenschappelijk onderzoek toonde aan dat het om het lijk van een man ging die rond 3150 voor Christus overleed.

Aanvankelijk werd de mummie in de media de Similaun-man genoemd, later werd hij vernoemd naar het dal waar hij gevonden was. Het echtpaar, van wie de man inmiddels is overleden, vocht jaren om als vinders te worden erkend.

Een schikkingsvoorstel van € 150.000 verwierp de familie vorig jaar. Behalve het vindersloon moet Zuid-Tirol ook de proceskosten van € 48.000 betalen.

Laatste wijziging 04-04-2011
RAB
Regiobanner


Berner Oberland Zwitserland
Richard Milek

Oetztal, Oostenrijk
Mieke Scharloo